Witamy Guest (Zaloguj) Zarejestruj się Przypomnij hasło Torrenty Kontakt Napisy PL


Torrent Kategorie
 » Wszystkie torrenty
Filmy :
 » DivX - XviD43245  
 » RMVB5167  
 » VCD - SVCD64  
 » DVD-R2034  
 » HDTV-HD-DVD857  
 » x 2643745  
 » 3D98  
 » 4K111  
 » Seriale15456  
Gry :
 » Gry PC9908  
 » Gry Konsole1443  
 » Poradniki i inne3  
Muzyka :
 » Albumy45862  
 » Teledyski/Koncerty3671  
Dokumenty :
 » E-Booki13765  
 » Audiobooki2975  
 » Komiksy645  
 » Czasopisma24  
Programy :
 » Windows5642  
 » Linux + Macintosh287  
Inne :
 » Dla Dzieci3100  
 » Sport929  
 » GSM - PDA900  
 » Manga - Anime2391  
 » Pozostałe - Różne1346  
Erotyka :
 » Filmy22710  
 » Zdjęcia92  
 » Czasopisma erotyczne16  
 » Gry erotyczne6  

Detale Torrenta
Nazwa plikuKANSAS - LEFTOVERTURE (1976, 2011) [WMA]
Torrent:KANSAS - LEFTOVERTURE (1976, 2011) [WMA].torrent
Info Hash:0ef5b3d254fd5cea5fbec5b3601b38f488626020
Opis:

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...

Nie jest tajemnicą, że współczesny rock progresywny ma równie silnych przedstawicieli zarówno w Welkiej Brytanii, gdzie się narodził, jak i w Stanach Zjednoczonych. W klasycznych latach tego gatunku Ameryka pozostawała jednak daleko w tyle za Zjednoczonym Królestwem, wydając na świat relatywnie niewielką liczbę artystów, których dokonania można by klasyfikować jako muzykę progrockową. W latach, gdy na scenach Wielkiej Brytanii triumfy święciły takie zespoły jak Yes, czy Genesis, najcelniejszą i zarazem cieszącą się w swoim czasie największym uznaniem muzyczną odpowiedź na trendy płynące zza Atlantyku wystosowała grupa Kansas, wydając swój czwarty studyjny album, zatytułowany Leftoverture?.

Choć progrockowe inklinacje zespół wykazywał właściwie od początku swojej kariery, to jednak Leftoverture? całkiem słusznie powszechnie uznawany jest za najlepszy album progresywnego wcielenia Kansas. Co ciekawe, płyta osiągnęła pierwszy w karierze formacji wymierny sukces komercyjny, na co ogromy wpływ miała promująca ją singlowa kompozycja Carry on a Wayward Son?, stanowiąca do dziś jeden z dwóch największych przebojów grupy. Wbrew faktowi promocji albumu stricte rockowym, przebojowym utworem, mianowanie Leftoverture? wybitnym dziełem rocka progresywnego jest jak najbardziej zasadne, co potwierdza pozostała zawartość krążka. Co jednak również istotne dla popularności tej płyty, Kansas, prezentując muzykę znacznie artystycznie dojrzalszą niż wcześniej, wykazuje na całym albumie właściwą jedynie najwybitniejszym przedstawicielom gatunku umiejętność pogodzenia progresywnych form i patentów z aspiracjami tworzenia muzyki dla wszystkich?.

Choć czas trwania poszczególnych kompozycji wypełniających album jest przeważnie niedługi, to poza singlowym utworem oraz Questions of My Childhood? i znakomitym, choć niestety pozostającym w cieniu słynnego Carry on a Wayward Son?, hardrockowym What?s on My Mind?, nie sposób potraktować ich mianem zwrotko-refrenowych piosenek. Nie można odmówić im przebojowej melodyjności, zdolności zapadania w pamięć, jednak progrockowa wrażliwość kompozytorów tego materiału, cechująca się należytą estymą w stosunku do wzorców muzyki klasycznej, pozwoliła na stworzenie wzniosłych, choć nieprzesadnie, a zarazem fascynujących swym bogatym muzycznym kolorytem, utworów. Szczególnie zachwyca barokowy? The Wall?, którego wręcz encyklopedycznie progrockowa koda z pewnością tkwiła przynajmniej w podświadomości muzyków Dream Theater, gdy komponowali oni temat przewodni suity Six Degrees of Inner Turbulence?. Sześciominutowe Miracles out of Nowhere? i Cheyenne Anthem?, w których aż skrzy się od pomysłów ułożonych w prawdziwie pasjonujące muzyczne opowieści, są zaś świadectwem biegłości zespołu w tworzeniu kompleksowych form. Najlepszy dowód swojego progrockowego kunsztu zespół Kansas umieścił jednakże w samym finale albumu epicki utwór wymownie zatytułowany Magnum Opus? to dzieło, którym Amerykanie najśmielej mogli konkurować z kolegami zza oceanu ta niemal w całości instrumentalna kompozycja pełna jest charakterystycznych dla rocka progresywnego atrakcji - zmian tempa, jazzrockowych eskapad oraz instrumentalnych popisów, wśród których pierwsze skrzypce grają skrzypce.

Kansas bardzo silnie wpłynął na obraz współczesnego amerykańskiego rocka progresywnego, zwłaszcza dzięki płycie Leftoverture?. Ograniczenie oceniania tej płyty do perspektywy muzyki Stanów Zjednoczonych byłoby jednak krzywdzące stanowi ona bowiem jedną z najwybitniejszych pozycji wśród dzieł klasycznego progrocka w ogóle. Dzięki cechującej ją jednorodnej fuzji tzw. rocka stadionowego i rocka progresywnego, która nadała tej muzyce bardzo przystępny charakter, Leftoverture? bez wątpliwości poleciłbym wraz z choćby Going for the One? Yes, czy Wish You Were Here? Pink Floyd wszystkim, którzy swoją przygodę z progrockiem dopiero zamierzają rozpocząć.

Przemysław Stochmal

Po dziś dzień Leftoverture pozostaje najlepiej sprzedającym się krążkiem z dyskografii Kansas. Nic w tym dziwnego. Amerykanom udało się sprostać założeniom rocka progresywnego, a równocześnie sprawić, że ich dzieło jest bardzo łatwo strawne dla ludzi, którzy takiej muzyki nie słuchają na co dzień. A to z pewnością jest sztuka. Płytę jak najbardziej polecam

FA

Carry On Wayward Son 5:13
The Wall 4:47
What&#39s On My Mind 4:27
Miracles Out Of Nowhere 6:29
Opus Insert 4:26
Questions Of My Childhood 3:38
Cheyenne Anthem 6:50
Magnum Opus (8:27)
-Father Padilla Meets The Perfect Gnat
-Howling At The Moon
-Man Overboard
-Industry On Parade
-Release The Beavers
-Gnat Attack

Bonus Track:
Carry On Wayward Son (Live)
Cheyenne Anthem (Live)

Violin, Viola, Lead Vocals, Backing Vocals Robby Steinhardt
Organ, Piano, Vibraphone [Vibes], Lead Vocals, Backing Vocals, Synthesizer Steve Walsh
Guitar, Piano, Clavinet, Synthesizer [Moog], Synthesizer [Oberheim], Synthesizer [Arp] Kerry Livgren
Acoustic Guitar, Electric Guitar Rich Williams
Bass Guitar Dave Hope
Drums, Percussion Phil Ehart

https://www.youtube.com/watch?v=wKY_Bh53YDE

NIE ZACHOWUJ SIĘ JAK PRAWDZIWY POLSKI KMIOT... POBIERAJĄC UDOSTĘPNIAJ... UDOSTĘPNIAJ TAKŻE PO POBRANIU

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM

START WIECZOREM... 100 Antifascist
Kategoria:Albumy
Ocena: N/A
Rozmiar:378.66 MiB
Dodane:08/04/2021 06:28:02
Uploader:Ishimura
Statystyki:Seedów: 1   Leecherów: 3
Ostatnie Uaktualnienie08/04/2021 14:21:05


Brak komentarzy...


Wstecz
Uwaga!!!
Zaden z plikow znajdujacych sie w serwisie nie znajduje sie na serwerze. Torrenty sa wlasnoscia użytkownikow. Administrator serwisu ani wlasciciel serwera nie moze wiec poniesc konsekwencji za to co uzytkownicy wstawiaja, lub za to co czynia na stronie. Nie mozesz takze uzywac tego serwisu do rozpowszechniania lub sciagania materialow do ktorych nie masz odpowiednich praw lub licencji. Uzytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad. Ta strona nie zajmuje sie rozpowszechnianiem plikow chronionych prawem autorskim.

[ Execution time: 0.0182 sec. ] - [Memory usage: 1.97 MiB] - [ GZIP: disabled ]