Witamy Guest (Zaloguj) Zarejestruj się Przypomnij hasło Torrenty Kontakt Napisy PL


Torrent Kategorie
 » Wszystkie torrenty
Filmy :
 » DivX - XviD26392  
 » RMVB5168  
 » VCD - SVCD63  
 » DVD-R1922  
 » HDTV-HD-DVD665  
 » x 2641729  
 » 3D23  
 » 4K10  
 » Seriale5910  
Gry :
 » Gry PC5218  
 » Gry Konsole1342  
 » Poradniki i inne1  
Muzyka :
 » Albumy29604  
 » Teledyski/Koncerty3437  
Dokumenty :
 » E-Booki4524  
 » Audiobooki200  
 » Komiksy602  
 » Czasopisma11  
Programy :
 » Windows5173  
 » Linux + Macintosh281  
Inne :
 » Dla Dzieci2937  
 » Sport524  
 » GSM - PDA837  
 » Manga - Anime2342  
 » Pozostałe - Różne1216  
Erotyka :
 » Filmy18832  
 » Zdjęcia2  
 » Czasopisma erotyczne9  
 » Gry erotyczne0  

Detale Torrenta
Nazwa plikuJLA Ziemia 2 [PL]
Torrent:JLA Ziemia 2 [PL].torrent
Info Hash:fff01441ae3f795a0f33624218958bac9fb1bf5e
Opis:

JLA: Ziemia 2

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Frank Quitely
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2003
Seria: Niespodzianka Fun Media,
Tytuł oryginału: JLA: Earth 2
Rok wydania oryginału: 2000
Wydawca oryginału: DC
Druk: kolor
Stron: 100
Wydawnictwo: Fun Media

Opis

Wyobraźmy sobie świat...podobny do naszego. Tyle że wywrócony na opak. To co u nas jest Dobrem, tam nim nie będzie. To co uznajemy za Zło u nich traktowane będzie inaczej. I to z takiego właśnie świata przybywa do nas nikt inny jak...Lex Luthor- jedyny obrońca świata po drugiej stronie lustra. Zdesperowany poszukuje pomocy u Ligi Sprawiedliwych, tych, którzy według niego mają szansę odmienić los jego ojczystego wymiaru. A Liga, ostoja porządku, sprawiedliwości i prawa może postąpić w tylko jeden sposób...

Superman, Green Lantern, Batman, Wonder Woman i Flash wyruszą z kolejną misją ratowania niewinnych i zniesienia dyktatury superludzi wykorzystujących swe moce do szerzenia chaosu i terroru- walka z nimi nie będzie wyzwaniem dla naszych bohaterów- błyskawiczny atak wyeliminuje przeciwników z gry i pozwoli naszym herosom wprowadzić nowe rządy- rządy ładu i porządku. Nie przeczuwają oni jednak, że prawdziwe problemy dopiero się pojawią...
-------------------------------------------------------------------
Liga Sprawiedliwych (Justice League of America - JLA) to supergrupa superbohaterów; to min. Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash. Atomowy potencjał, mocne piąchy i takie sztuki i czary mary, że każdy wysiada. A do tego noszą gacie na trykoty, płaszcze, maski... Nie ma co, ciekawa ekipa. Patrząc na nich, każdy domorosły mądrala dojdzie do prostego wniosku: to iście idiotyczna banda i bezsensowna nawalanka dobra dla fanów i dzieciaków. Ale za JLA Ziemia 2 stoi szczególny scenarzysta, Grant Morrison. To ten facet stworzył Batman: Arkham Asylum, The Invisibles, Kill Your Boyfriend, New X-Men. I jeśli Morrison pisze JLA, to nie po to, żeby Superman wypalił dziurkę na tyłku zła, a Batman obił mordę temuż złu. Morrison pisze, bo ma coś do powiedzenia. Nie serwuje banałów, a przecież JLA to zlepek stereotypów, to klasyczna konwencja, to ci dobrzy, którzy walczą ze złem. No dobra, czyli co Morrison zrobił z JLA, że to bardzo dobry komiks?
JLA jak co rano ratują zacnych i anonimowych obywateli przed zejściem, ale okazuje się, że jednak zeszli, bo nie z tego świata byli... Okazuje się, że istnieje Ziemia 1 pełna zła i zepsucia, a nasza Matka Ziemia to Ziemia 2. Ba, okazuje się, że na tej niedobrej i nie naszej Ziemi 1 jest podobny porządek, nawet jest niemal identyczna supergrupa superbohaterów, tylko, że hołdują innym, przeciwnym naszym ideom. Pomysł alternatywnego, niemal lustrzanego, ale ukazanego w krzywym zwierciadle świata jest już ograny, ale realizacja Morrisona jest bardzo dobra, zaciekawia i nie nudzi. Zwłaszcza postacie alternatywnego świata, np. Sowa czyli anty-Batman, Ultraman anty-Superman czy Superwoman anty-Wonder Woman, ich życie i zachowania są dobrze przemyślane i przedstawione. Morrison nie kreuje znanej JLA, bo ją znamy dobrze; skupia się na złych, na ich innym świecie, który mam wrażenie, że znamy jednak bardzo dobrze z naszego, niby dobrego... I nie powiem, że żywot tych "złych" nie jest całkiem pociągający - czyli sex, drugs and rock'n'roll.
Akcja i postacie są pretekstem do powiedzenia kilku prawd o życiu i filozofii. Dobro i zło istnieją na zasadzie kontrastu, jedno bez drugiego nie istnieje, bo wzajemnie się do siebie odnoszą i wyznaczają swoje granice. Walka dobra ze złem, jakkolwiek słuszna, do niczego dobrego nie prowadzi. W odwiecznej walce dobra ze złem nie ma zwycięzców, bo tego wymaga zachowanie harmonii świata. Każda walka, brutalna interwencja i zmiana tego porządku nie czyni zmiany w ludzkich umysłach i nie zmieniając świadomości jest skazana na porażkę.
Tak sobie myślę, że homo sapiens to wciąż nie ma dość bajania o idei dobra i idei zła. I niby rozumie te idee, ale i tak złeuczynki czyni, no i swawoli. Zgoda i dobro buduje a niezgoda i zło rujnuje? Walka nie zmieni świata, ale czy walka nie ma sensu? Grant Morrison w JLA Ziemia 2 stawia wiele pytań, nie daje na nie jednoznacznych odpowiedzi. I dobrze, to znaczy źle...
Tłumaczenie jest bardzo dobre, język zgrabny i giętki. Czasem śmieszne, czasem nieco dosadne dialogii Morrisona tłumacz oddał sprawnie i w słowie i w stylu. Komiks czyta się bardzo dobrze, tak dobrze, że można mieć wrażenie, że za szybko się kończy. Warto zauważyć, że w polskim tłumaczeniu Szybki Johnny mówi inaczej, niż w oryginale; naćpany powtarza słowa jak nakręcony, czego w oryginale niema. To udany i zabawny zabieg, no i prztyczek w nos zwolennikom sztywnych przekładów.
Rysunki Frank Quitely robi bardzo dobre, dobrze radzi sobie z kadrowaniem, z oddaniem emocji i charakteru postaci. Poradził sobie też ciekawie kreśląc postaci ze świata przeciwieństw. Obraz dopełniają poukrywane w kadrach smaczki.

Foto

http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/niespodzianka/1/okladka-600.jpg

http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/niespodzianka/1/skan1-600.jpg

http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/niespodzianka/1/skan2-600.jpg

http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/niespodzianka/1/skan3-600.jpg
Kategoria:Komiksy
Ocena: N/A
Rozmiar:67.34 MiB
Dodane:24/11/2013 22:18:26
Uploader:Fabio28
Statystyki:Seedów: -/-    Leecherów: -/-
Ostatnie Uaktualnienie24/04/2018 15:03:50


Brak komentarzy...


Wstecz
Uwaga!!!
Zaden z plikow znajdujacych sie w serwisie nie znajduje sie na serwerze. Torrenty sa wlasnoscia użytkownikow. Administrator serwisu ani wlasciciel serwera nie moze wiec poniesc konsekwencji za to co uzytkownicy wstawiaja, lub za to co czynia na stronie. Nie mozesz takze uzywac tego serwisu do rozpowszechniania lub sciagania materialow do ktorych nie masz odpowiednich praw lub licencji. Uzytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad. Ta strona nie zajmuje sie rozpowszechnianiem plikow chronionych prawem autorskim.

[ Execution time: 0.0233 sec. ] - [Memory usage: 1.93 MiB] - [ GZIP: disabled ]